Євреї в українській літературі — інтерв’ю з Мирославом Шкандрієм

interview 6.jpg

 

Як змінювався образ єврея в українській літературі з часів Івана Котляревського? Хто з українських класиків поширював юдофобські стереотипи, а хто намагався знайти шляхи до порозуміння й узаємоповаги? Коли, як і хто з євреїв почав брати участь в українському культурному й літературному житті? Як українські літератори відреагували на Катастрофу?

Дарина Подгорнова розповіла про єврейок у медичній сфері дореволюційного Києва

Подгорнова

 

У березневому числі газети «Хадашот» надруковано інтерв'ю з членкинею УАЮ, випускницею магістерської програми з юдаїки й аспіранткою кафедри історії НаУКМА Дариною Подгорновою

Діана Думітру розповіла про побутовий і державний антисемітизм у сталінському СРСР

ЕАК

 

Гостьова лекторка магістерської програми з юдаїки в НаУКМА, доцентка Кишинівського державного педагогічного університету Діана Думітру розповіла про особливості проявів побутового антисемітизму, акти антисемітського насильства і специфіку переслідування євреїв на державному рівні у сталінському СРСР.

Дмитро Толкач: «Коли суспільство просякнуто антисемітизмом, наказ для погрому не потрібний»​

толкач_0.jpg

 

У 1917 році намітилися лінії співпраці українського і єврейського національних рухів у Центральній Раді. Однак у 1918 році в Україні почали відбуватися перші погроми, а вже за рік хвиля антиєврейського насилля охопила всю Наддніпрянщину. Що призвело до цього, хто організовував погроми, якою була роль Петлюри в цих подіях і чи міг він їх припинити?

Випускниця могилянської юдаїки розповіла про Праведників народів світу з Полтавської області («Хадашот»)

unnamed (1) (1)_0.jpg

 

Випускниця магістерської програми з юдаїки в НаУКМА Тетяна Бородіна розповіла про Голокост на Полтавщині, випадки порятунку євреїв місцевими мешканцями та видачі сусідами євреїв і їхніх рятівників окупантам.
Читайте розмову з нею в газеті «Хадашот» за жовтень 2017 року.