Членкиня УАЮ Надія Уфімцева взяла участь у воркшопі у Празі

Praha

 

22–24 вересня 2019 року на факультеті мистецтв Карлового університету відбувся «Nachmanides Forum 2019», організований Празьким центром єврейських студій філософського факультету Карлового університету спільно з кафедрою Близького Сходу й Інститутом філософії та релігієзнавства цього ж факультету. Захід відбувся за підтримки Європейської асоціації юдаїки.

«Nachmanides Forum» проводиться щорічно. Його мета – сприяти розвитку співпраці дослідників юдаїки з різних країн Європи. Темою цьогорічної зустрічі стало викладання івриту на бакалаврських та магістерських програмах. У форумі взяли участь представники 13 європейських університетів з Амстердама, Будапешта, Венеції, Гельсінок, Гранади, Києва, Кракова, Лювена, Манчестера, Оломоуца, Парижа, Праги і Франкфурта.

Під час форуму виголосила доповідь Надія Уфімцева (членкиня Української асоціації юдаїки, аспірантка Національного університету «Києво-Могилянська академія», випускниця магістерської програми з юдаїки й координаторка Міждисциплінарної сертифікатної програми з юдаїки цього ж університету). Вона розповіла про програми з юдаїки в НаУКМА, про Українську асоціацію юдаїки, про виклики й досягнення в галузі єврейських студій в Україні.

Програма включала кілька панелей та дискусій, які було відкрито для студентів. Порушувалися теми специфіки викладання неєвропейських мов, зокрема івриту, розподіл мовних компетенцій між бакалаврами й магістрами, проблеми оцінювання й дистанційного навчання. Важливе місце в дискусіях було приділено питанню заохочення студентів до вивчення юдаїки в цілому, стимулювання до поглибленого вивчення сучасного івриту, івриту середньовічних рукописів та біблійного івриту, роботи з першоджерелами.

Фото: Празький центр єврейських студій