Вийшла друком монографія Наталі Яковенко «У пошуках Нового неба: Життя і тексти Йоаникія Ґалятовського»

unnamed (4) (1).jpg

 

 

У видавництвах «Критика» і «Лаурус» вийшла книжка професорки кафедри історії НаУКМА Наталі Яковенко «У пошуках Нового неба: Життя і тексти Йоаникія Ґалятовського» – інтелектуальна біографія ректора Києво-Могилянської колегії, одного з найяскравіших представників «київської вченості» XVII століття Йоаникія Ґалятовського.

Шостий розділ монографії присвячено трактатові Ґалятовського «Месія правдивий». Ця книжка побачила світ у друкарні Києво-Печерської лаври 1669 року, але написано її було кількома роками раніше – як актуальну реакцію на поширення в Речі Посполитій чуток про юдейського месію Сабатая Цві. Виявлене в тексті химерне сплетіння християнського богослов’я, юдофобії та побутових антиєврейських випадів або й анекдотів надає трактатові барвистого колориту, а збільшує вартість книжки те, що це перший (і єдиний!) твір такого жанру в православній традиції.

Нагадуємо, що у квітні 2016 року за сприяння Української асоціації юдаїки і могилянської магістерської програми з юдаїки в Музеї НаУКМА відбулася публічна лекція Наталі Яковенко «Трактат “Месія правдивий” Йоаникія Ґалятовського: між церковною юдофобією і побутовим антиюдаїзмом».
Відеозапис публічної лекції доступний для перегляду онлайн на нашому каналі Youtube.