Публічна лекція Олега Бубенка й Віталія Черноіваненка «Євреї Давньої Русі» (31 березня 2019)

Bubenok and Chernoivanenko

 

Українська асоціація юдаїки, магістерська програма з юдаїки в НаУКМА та єврейський центр «Халом» запрошують 31 березня об 11:00 на лекцію Олега Бубенка й Віталія Черноіваненка «Євреї Давньої Русі: хто вони і звідки прийшли», що відбудеться в рамках науково-популярного лекторію УАЮ «Євреї України: від Давньої Русі до Незалежності».

На початку 1960-х років професор Чиказького університету Норман Ґолб, працюючи в Кембриджській бібліотеці, звернув увагу на цікавий єврейський манускрипт — знайдений наприкінці ХІХ століття в Каїрській ґенізі «Київський лист». Учений датував його Х сторіччям. Цей рукопис розповідав про єврейську громаду Києва, що стало однією з перших згадок про це місто в писемних джерелах. У слов’янських середньовічних документах також збереглися свідчення про єврейську присутність на Русі, зокрема, у самому стольному Києві. Коли ж євреї з’явилися на цих теренах? Чи це були хозари — юдейські прозеліти, чи інші єврейські групи? Чи взагалі наверталися хозари на юдаїзм? І що спонукало деяких науковців заговорити про заснування Києва хозарами? На ці запитання у світлі різних теорій і гіпотез спробують дати відповіді сходознавці Олег Бубенок і Віталій Черноіваненко.

Про лекторів:

Олег Бубенок – завідувач відділу Євразійського степу Інституту сходознавства імені А. Ю. Кримського НАН України, професор кафедри історії (магістерська програма з юдаїки) НаУКМА.

Віталій Черноіваненко – президент Української асоціації юдаїки, науковий співробітник Інституту сходознавства імені А. Ю. Кримського НАН України, співкерівник магістерської програми з юдаїки на кафедрі історії в НаУКМА.

Лекція відбудеться у неділю 31 березня 2019 року об 11:00 у приміщенні єврейського центру «Халом» (вул. Казимира Малевича 86-о, ауд. 302).

Вхід безкоштовний, форму для реєстрації розміщено за посиланням.

Реєстрація триває до 22:00 30 березня.

Подія на Фейсбуці.

Лекторій Української асоціації юдаїки відбувається за сприяння Голландського єврейського гуманітарного фонду.