Лекція Віталія Черноіваненка «Біблія: як її досліджували і досліджують?» у Харкові

bereshit.jpg

ХНПУ_лекція_20.11.2017.jpg

 

Історичний факультет Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди спільно з Українською асоціацією юдаїки запрошують на лекцію Віталія Черноіваненка «Біблія: як її досліджували і досліджують?».

У ХІХ столітті в німецькому протестантському середовищі виникає сучасна біблеїстика з її критичиним підходом до вивчення сакральних текстів. Документальна гіпотеза Юліуса Вельгаузена, що панувала у ХХ столітті, здійснила справжню революцію в питанні авторства Тори. Однак з’являлися і нові бачення й підходи в дослідженнях як Танаху (Старого Завіту), так і Нового Завіту.

Віталій Черноіваненко – президент Української асоціації юдаїки, співкерівник магістерської програми з юдаїки в НаУКМА, гостьовий професор Монреальського університету, редактор щорічника Judaica Ukrainica. Спеціалізується на дослідженні давньоєврейських джерел.

Лекція відбудеться в понеділок, 20 листопада, о 13:00 за адресою: вул. Алчевських 29, ауд. 310 (ХНПУ імені Г. С. Сковороди, історичний факультет).

Ілюстрація: початок Книги Буття (Берешит), єврейський рукопис, Лісабон, 1482. Джерело: Британська бібліотека.