Інтерв’ю

Дарина Подгорнова розповіла про єврейок у медичній сфері дореволюційного Києва

Подгорнова

 

У березневому числі газети «Хадашот» надруковано інтерв'ю з членкинею УАЮ, випускницею магістерської програми з юдаїки й аспіранткою кафедри історії НаУКМА Дариною Подгорновою

Ірина Склокіна про дозволені й недозволені форми пам’ятання про Голокост у СРСР

memorial

 

Історикиня Ірина Склокіна розповіла «Громадському радіо» про особливості меморіалізації жертв Голокосту в Радянському Союзі. Дослідниця зупинилася на розмежуванні офіційного й «неофіційного» пам’ятання про трагедію, а також особливостях встановлених у різний час пам’ятних знаків.

Діана Думітру розповіла про побутовий і державний антисемітизм у сталінському СРСР

ЕАК

 

Гостьова лекторка магістерської програми з юдаїки в НаУКМА, доцентка Кишинівського державного педагогічного університету Діана Думітру розповіла про особливості проявів побутового антисемітизму, акти антисемітського насильства і специфіку переслідування євреїв на державному рівні у сталінському СРСР.

Краєзнавець Петро Гуцал розповів про службу євреїв ув Українській галицькій армії

уга

 

Однією з найбільш знакових сторінок українсько-єврейської співпраці в роки Української революції стало створення «Жидівського пробоєвого куреня» у складі Української галицької армії.

Михайло Кальницький розповів «Громадському радіо» про історію караїмської кенаси в Києві

кенаса

 

Однією з найпомітніших історичних будівель Києва є караїмська кенаса в мавританському стилі на Ярославовому валу, зведена в 1898–1902 роках за проектом Владислава Городецького.

У користуванні місцевої громади караїмів – тюркомовної єврейської етнічної групи, що сповідує неталмудичний юдаїзм – вона перебувала лише перші два десятки років своєї історії.